פינוי מושכר

סיוט של בעלי דירות

אין ספק כי הסיוט של כל בעל דירה הוא מצב בו הוא עומד מול שוכר שאינו משלם את דמי השכירות אשר נקבעו מראש, או במקרים מסוימים, אף מסרב לפנות את הדירה בתום תקופת השכירות. מצבים מסוג זה, מובילים את בעל הנכס למצב של חוסר אונים. כאן בדיוק נכנס לתמונה תהליך של פינוי מושכר.

תביעה זו מוגשת במקרים בהם שוכר מפר הפרה חד משמעית ויסודית של חוזה השכירות אשר נקבע ונחתם.

למעשה, ניתן לראות כי תביעת פינוי מושכר מהווה עזרה מהירה לבעל הנכס לפינוי השוכר, זאת תוך ניהול אפקטיבי ומהיר אשר יכול להסתיים במקרים רבים תוך שישים ימים בלבד, מיום הגשת התביעה.

מה חשוב לדעת

חשוב לדעת כי תהליך ותביעת פינוי מושכר הינו מורכב ודורש ידע מקצועי, לכן חשוב ומומלץ להתייעץ עם עורך דין מקצועי, אשר מתמחה בתחום, במהירות האפשרית וללא דחייה. כלומר, ברגע גילוי ההפרה מצידו של השוכר, חשוב לא לנקוט באף פעולה חד צדדית, (כגון פינוי בכוח, החלפת מנעול, ועוד) בטרם בירור משפטי יסודי ומקיף.

פינוי מושכר
פינוי מושכר

באילו מקרים ניתן להגיש תביעת פינוי מושכר?

דוגמאות למקרים הנפוצים ביותר הן הפסקת תשלום של דמי השיכרות מצידו של השוכר, אי פינוי הדירה בזמן, כלומר בתום החוזה, פגיעה והזנחה בדירה ובמערכות שלה, גרימת מטרד לשכנים ועוד. קיום של מקרים מסוג זה מחייבים את בעל הנכס בהגשת מסמכים רלוונטים רבים כגון תצהיר עדות ראשית, אסמכתא משפטית, וכדומה. ברוב המקרים, הדיון בתיק נקבע למועד אשר לא יאוחר משלושים ימים, מתאריך הגשת מכתב ההגנה. כלומר, עד תשעים ימים, התביעה צריכה להתברר.

כאמור, תהליך זה יכול בהחלט להיות מורכב וארוך, בעיקר שהוא נעשה ללא ידע וניסיון בתחום. לכן, ניתן לראות כי בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להתייעץ עם עורך דין מקצועי אשר זהו תחום ההתמחות שלו.

עו״ד קארין ישראל מייצגת זה שנים רבות זוכים וחייבים בתיקי הוצאה לפועל ופשיטות רגל. כיום, אלפי תיקים טופלו בהצלחה על ידי עו״ד ישראל, ונסיונה הרב מאפשר יצירת אסטרטגיית פעולה ייחודית אשר מותאמת למצבו ולצרכיו של כל לקוח. כיום, עורכת הדין קארין ישראל גאה להיות מובילה בתחומה, ולהעניק לכל לקוח את השירות האדיב, האמין, המקצועי והמסור ביותר.

פינוי מושכר

שתפו בקליק
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?