גביית חשבוניות שלא שולמו

   

כל עצמאי המספק שירותים מחוייב לספק חשבוניות או קבלות. ההבדל בין חשבוניות לקבלות הינו לצרכי מס. עוסק מורשה הינו מי שמחזור עסקיו הינו מעל מאה אלף שקל בשנה ובהתאם לכך הוא חייב בתשלום מס ערך מוסף ויש עוסק פטור שהוא מי שמחזור עסקיו אינו מגיע למאה אלף שקל בשנה והוא אינו חייב במס ערך מוסף על העסקאות שהוא עושה. כמו כן עוסק מורשה משלם בחשבוניות מס בעוד שעוסק פטור יכול לתת רק קבלות שאינן מוכרות לצרכי מס. בין כשמדובר על עוסק מורשה ובין כשמדובר על עוסק פטור הגביה מתבצעת בצורה שבה הם שולחים ללקוח עבורו הם ביצעו את העבודה חשבוניות המעידות על סכום העבודה. מתוך סכומי החשבוניות נגזרים חיובי המס אותם הם צריכים לשלם. הן עוסק מורשה והן עוסק פטור מעבירים את פנקסי החשבוניות שלהם לרשויות המס בסוף כל שנה ומתוך סך ההכנסות שלהם נגזרים חיובי המס שלהם. 

חשבונית שלא שולמה – השלכות

לעיתים עומדים בעלי העסקים מול שוקת שבורה. הם הוציאו חשבונית עבור הלקוח, התחייבו בהפרשות המס תמורתה, אך לא קיבלו תמורתה תשלום בפועל. הלקוח מתחמק מתשלום, אינו זמין או טוען כי שילם או כי לא קיבל שירות. כאשר העסק נמצא במצב שבו תזרים המזומנים שלו מצומצם ומחויבויותיו הכלכליות משמעותיות, אי תשלום מצד הלקוחות יכול ליצור מצב שהעסק יתקשה להמשיך ולהתקיים. בנוסף לכך אי תשלום גורר הוצאת אנרגיה בלתי נגמרת של רדיפה אחרי הלקוחות בניסיון להשיג אותם ולגרום להם לשלם. מה שגורם לכך שבמקום להתעסק בעבודה משקיעים לא מעט זמן בחיפוש אחרי לקוחות שלא שילמו. במקרים כאלה מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בנושאי בעיות גביה. יש לצרף למפגש את כל האסמכתות למקרה, כגון הקלטות שיחות טלפון עם הלקוח, מסמכים שנשלחו אליו, פירוט השירותים שהוא קיבל וכל הוכחה הקשורה למקרה. עורך הדין בהיכרותו את הפסיקות החוקיות ואת הצעדים שניתן לעשות במקרים כאלה ייקח על עצמו את הטיפול הן מול הלקוח והן מול רשויות המס ויאפשר לבעל העסק להתמקד בפיתוח העסק שלו.

מעוניינים לטפל בבעיית גביית חשבוניות שלא שולמו? מרגישים ייאוש במרדף לגביית חשבוניות שלא שולמו מול לקוחות? עורך דין קרן ישראל מומחית בגביית חשבוניות שלא שולמו תסייע לכם לקבל בדיוק מה שמגיע לכם

ליווי משפטי לגביית חובות דרך משרד עו"ד קארין ישראל​

בכדי לקבל ליווי משפטי מקצועי לגבייה מול בעל החוב, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לעורכת דין קארין ישראל הנחשבת לאחת מעורכות הדין המקצועיות ביותר ובעלת ניסיון רב שנים בתחום גביית חובות.

אשמח לעמוד לשירותכם, מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:

עורכת דין קארין ישראל

תחומי התמחות נוספים

גביית חובות לעסקים

ליווי וייצוג לקוחות בהליכי גביית חובות מחייבים
בבתי משפט והוצאה לפועל צ'קים חוזרים, מימוש שטר חוב, מימוש משכון,
חיוב המחאת זכות, חובות פתוחים, הפרת הסכמים ועוד.

הוצאה לפועל

- ייצוג זוכים פרטיים למימוש זכויותיהם בהוצאה לפועל
- ייצוג חייבים המתמודדים עם תיקי הוצל"פ : ביטול עיקולים והגבלות, פריסת חובות, ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיכוב יציאה מן הארץ ועוד.

חדלות פרעון (פשיטת רגל)

ליווי יחידים בהליכי חדלות פירעון
החל מהגשת בקשת עיכוב הליכים בטרם כניסה להליך
ועד לקבלת מתן הפטר חלוט המאפשר יציאה לחיים חדשים נטולי חובות.

הסדרי חוב / מחיקת חובות

מומחיות בסגירת חובות ע"י הסדרי חוב ו/או מחיקת החובות ללא הליכי חדלות פירעון ולא הטלת מגבלות.
הליך מהיר ומזורז בדרך לחיים חדשים נטולי חובות.

כינוס נכסים

תפיסת נכסים (מקרקעין, רכב או נכס אחר) ושליטה בהם
לצורך מימושם או מכירתם.

פינוי מקרקעין

- ליווי וייצוג תובעים בהליכי פינוי מושכר
- ייצוג בתיקי פינוי מקרקעין (שאינם מושכר)

לקוחות ממליצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
טקסט טקסט
טקסט טקסט

זקוקים
לייעוץ משפטי?

אני כאן עבורכם,
חייגו 03-7700986

או מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן