צו תשלומים בהוצאה לפועל

   

מהו צו תשלומים בהוצאה לפועל

צו תשלומים בהוצאה לפועל נשלח לחייב שנפתח כנגדו, תיק לגביית חוב בהוצאה לפועל. צו תשלומים בהוצאה לפועל כולל את סכום החוב, שכנגדו הוצא הצו ואת התשלומים שהחייב נדרש, להעביר לאורך תקופה מוגדרת, לשם פירעון של כלל החוב. במסגרת האזהרה בעל החוב, נדרש לשלם את חובו או למלא אחר פסק הדין, עד לתום התקופה הקצובה באזהרה. החוק הגדיר את תקופת האזהרה ל-20 ימים, בתיקים הנוגעים לביצוע עבור שטר ול-30 ימים בתיקים, הנוגעים לביצוע פסק דין, כמו גם למקרים של תובענה, עבור סכום קצוב.

פריסת התשלומים

במקרים שהחייבים אינם מסוגלים לעמוד בגובה התשלומים, שנקבעו במסגרת צוי תשלומים הם יכולים להגיש בקשה לשינוי והקטנת סכומי הצו. את הבקשה יש להגיש בתקופת האזהרה ולאחר קבלתה, ניתן להאריך את תקופת ההחזר ולשלם כל חודש תשלום קטן יותר, שהחייב יכול לעמוד בו. אל הבקשה לשינוי של צו תשלומים בהוצאה לפועל, יש לצרף מסמכים התומכים בטענה, בהתאם לרשימה המלאה, באתר ההוצאה לפועל, בין היתר, תדפיסי חשבונות, הסכמי גירושין ומזונות, פירוט נכסים ועוד. ההוצאה לפועל מודיעה לזוכה, על קבלת הבקשה ומאפשרת לו להתנגד לה. בסמכותו של הרשם בלשכת ההוצאה לפועל, שלא לאשר את הפריסה החדשה, גם כאשר הזוכה מסכים לפריסה החדשה.

חקירת יכולת ההחזר במעמד הזוכה

כאשר החייבים במענה לקבלת צוי תשלומים מגישים בקשת שינוי, הכוללת סכום חודשי שביכולתם לשלם, הם מחויבים להתחיל לשלם את הסכומים, במועדים שהוצעו, עד להודעת הרשם לגבי קבלת הבקשה או דחייתה. הסכום המינימאלי שהוגדר עבור תשלום חודשי הוא של 150 ₪. בסמכותו של הרשם לדחות או להיעתר לבקשה, כמו גם להזמין את החייב לחקירה, של יכולת ההחזר שלו, בשיתוף של הזוכה. היה וניתן צו תשלומים בהוצאה לפועל, ולאחר מכן חלו שינויים מהותיים, ביכולתו של החייב לעמוד בתשלומים שנקבעו, עליו להודיע על כך בכתב, לרשם ההוצאה לפועל ולבקש שינוי של הפריסה.

ייעוץ משפטי בנוגע לתיק חוב או צו תשלומים בהוצאה לפועל

בסמכותו של הרשם להכריז על חייב, כמוגבל באמצעים, במידה וביקש לפרוס את התשלום לתקופה העולה, על התקופות והסכומים המוגדרים. במידה ונפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל ואתם זקוקים לייעוץ וליווי משפטי, הגעתם למקום הנכון. משרד עו"ד קארין ישראל מתמחה בייעוץ משפטי, לבעלי תיקים בהוצאה לפועל והיא בעלת ניסיון רב בהתנהלות מול גוף זה. לעו"ד קארין ישראל יש את כל הידע והניסיון, הנדרש עבורכם.

ליווי משפטי לגביית חובות דרך משרד עו"ד קארין ישראל​

בכדי לקבל ליווי משפטי מקצועי לגבייה מול בעל החוב, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לעורכת דין קארין ישראל הנחשבת לאחת מעורכות הדין המקצועיות ביותר ובעלת ניסיון רב שנים בתחום גביית חובות.

אשמח לעמוד לשירותכם, מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:

עורכת דין קארין ישראל

תחומי התמחות נוספים

גביית חובות לעסקים

ליווי וייצוג לקוחות בהליכי גביית חובות מחייבים
בבתי משפט והוצאה לפועל צ'קים חוזרים, מימוש שטר חוב, מימוש משכון,
חיוב המחאת זכות, חובות פתוחים, הפרת הסכמים ועוד.

הוצאה לפועל

- ייצוג זוכים פרטיים למימוש זכויותיהם בהוצאה לפועל
- ייצוג חייבים המתמודדים עם תיקי הוצל"פ : ביטול עיקולים והגבלות, פריסת חובות, ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיכוב יציאה מן הארץ ועוד.

חדלות פרעון (פשיטת רגל)

ליווי יחידים בהליכי חדלות פירעון
החל מהגשת בקשת עיכוב הליכים בטרם כניסה להליך
ועד לקבלת מתן הפטר חלוט המאפשר יציאה לחיים חדשים נטולי חובות.

הסדרי חוב / מחיקת חובות

מומחיות בסגירת חובות ע"י הסדרי חוב ו/או מחיקת החובות ללא הליכי חדלות פירעון ולא הטלת מגבלות.
הליך מהיר ומזורז בדרך לחיים חדשים נטולי חובות.

כינוס נכסים

תפיסת נכסים (מקרקעין, רכב או נכס אחר) ושליטה בהם
לצורך מימושם או מכירתם.

פינוי מקרקעין

- ליווי וייצוג תובעים בהליכי פינוי מושכר
- ייצוג בתיקי פינוי מקרקעין (שאינם מושכר)

לקוחות ממליצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
טקסט טקסט
טקסט טקסט

זקוקים
לייעוץ משפטי?

אני כאן עבורכם,
חייגו 03-7700986

או מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן