תנאים לפשיטת רגל

   

מה חשוב להבין לגבי תנאים לפשיטת רגל

כשמדובר על תנאים לפשיטת רגל חשוב להכיר את החוק החדש משנת 2019, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. החוק בא להחליף, את המנגנון הקודם של הליכי פשיטת רגל.  החוק החדש הסדיר את הרשויות השונות שבהן ההליכים, של חייבים פרטיים ותאגידיים פועלים, מולם ושבמסגרתם הם יבצעו את ההליכים השונים. החוק החדש אף שינה את הקריטריונים ואת הדרישות או תנאים לפשיטת רגל שיש על היחיד או החברה, לעמוד בהם, על מנת לקחת חלק בהליכים. בחוק החדש אף שונה סדר הפירעון של החובות לנושים השונים, כאשר המחוקק ביקש לחזק, את מעמדם של הנושים החלשים יותר, אלו שחובותיהם אינם מבוטחים. 

הרפורמה בהליך פשיטת רגל בישראל

ניתן לומר כי דיני פשיטת רגל כיום לאחר הרפורמה, שמים את הדגש על שיקומם של החייבים הפרטיים, הבראתם של חברות מתפקדות וצמצום של, הפערים שבין הנושים החזקים והקטנים, בסדרי ההחזר של החייבים לנושים. כיום ישנם מספר תנאים לפשיטת רגל ולהכרזה, על ההפטר מחובות ובראשם עמידה בתוכנית התשלומים, שנקבעה והחזרת כל הסכום, בהתאם לתוכנית בתוך 4 שנים. על מנת להיות זכאים להליך, החייבים צריכים, לעמוד בתנאי של תום לב. חוסר תום לב יכול לפסול את ההשתתפות של החייב בהליך ולבטל את זכאותו למחיקת חובותיו. 

שינויים מושגיים

כידוע לכל משרד עו"ד פשיטת רגל כגון זה של, עורכת דין קארין ישראל שבאתר משרדה, אתם קוראים מאמר זה, החוק החדש של דיני פשיטת רגל לא רק החליף את המונח הישן, של פשיטת רגל לחדלות פירעון ושיקום כלכלי, הוא אף שינה מגוון מונחים רלוונטיים נוספים. לדוגמא המונח, צו לפתיחת הליכים החליף את המונח הישן, צו כינוס נכסים. כונס הנכסים הרשמי הפך להיות כיום, הממונה על חדלות פירעון והמנהל המיוחד מעתה מכונה, הנאמן. 

ייעוץ וליווי בנוגע לנושא של תנאים לפשיטת רגל

מלבד השינויים בהגדרות תנאים לפשיטת רגל ובמנגנונים השונים, החוק החדש שם את הדגש, על שיקום מהיר ויציאה לחיים חדשים, ללא חובות במהירות ככל שניתן. ניתן לומר שהרפורמה מדגישה, את המחויבות הסוציאלית לשיקומו של הפרט, על פני זכויות הקניין של הנושים, לעומת החוק הקודם. אם אתם מסובכים בחובות והדרך היחידה שלכם להחזיר חוב, הוא באמצעות יצירת חוב חדש והעמקת התסבוכת הכלכלית, יתכן ואתם עומדים בתנאים, להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. צרו קשר כאן באתר עם משרד עו"ד פשיטת רגל קארין ישראל לקביעת פגישה.

ליווי משפטי לגביית חובות דרך משרד עו"ד קארין ישראל​

בכדי לקבל ליווי משפטי מקצועי לגבייה מול בעל החוב, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לעורכת דין קארין ישראל הנחשבת לאחת מעורכות הדין המקצועיות ביותר ובעלת ניסיון רב שנים בתחום גביית חובות.

אשמח לעמוד לשירותכם, מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:

עורכת דין קארין ישראל

תחומי התמחות נוספים

גביית חובות

כאשר בעל עסק או חברה אינם מקבלים תשלום על שירות או מוצר שהם נתנו, במקרים הללו יש צורך לבצע הנעה לפעולה אצל בעל החוב על מנת שהחוב הזה לא יעלם עם הזמן ללא טיפול.

הוצאה לפועל

כאשר אזרח בישראל חייב כספים לגורם מסויים ואינו מעוניין או אינו יכול להחזיר אותם, הנושה (הגורם שאליו מחויביים לעבור הכספים) יכול לפתוח נגדו תיק הוצאה לפועל לשם גביית החוב.

חדלות פרעון (פשיטת רגל)

הליך חדלות פירעון הוא הליך קריטי בחייו בכלכליים של האדם ועל כן רצוי להיות מיוצג ע"י עורך דין מנסוה בתחום חדלות פירעון.

הסדרי חוב

כאשר לאדם יש חובות בהוצאה לפועל והוא אינו מעוניין להיכנס להליך חדלות פירעון מסיבה כזו או אחרת, קיימת אפשרות להגיע להסדר חוב עם הנושים.

תביעות כספיות

תביעות כספיות בעלות פרוצדורה מסודרת ומוגדרת, אך חשוב לדעת כי ללא ניסיון משפטי, ליווי, ייעוץ וסיוע מתאימים, ניתן להגיע למצב של חוסר יכולת לנהל את התהליך על הצד האפקטיבי.

פינוי מושכר

תביעת פינוי מושכר מוגשת במקרים בהם שוכר מפר הפרה חד משמעית ויסודית של חוזה השכירות אשר נקבע ונחתם.

לקוחות ממליצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
טקסט טקסט
טקסט טקסט

זקוקים
לייעוץ משפטי?

אני כאן עבורכם,
חייגו 074-7087156

או מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן