תנאים לפשיטת רגל

   

מה חשוב להבין לגבי תנאים לפשיטת רגל

כשמדובר על תנאים לפשיטת רגל חשוב להכיר את החוק החדש משנת 2019, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. החוק בא להחליף, את המנגנון הקודם של הליכי פשיטת רגל.  החוק החדש הסדיר את הרשויות השונות שבהן ההליכים, של חייבים פרטיים ותאגידיים פועלים, מולם ושבמסגרתם הם יבצעו את ההליכים השונים. החוק החדש אף שינה את הקריטריונים ואת הדרישות או תנאים לפשיטת רגל שיש על היחיד או החברה, לעמוד בהם, על מנת לקחת חלק בהליכים. בחוק החדש אף שונה סדר הפירעון של החובות לנושים השונים, כאשר המחוקק ביקש לחזק, את מעמדם של הנושים החלשים יותר, אלו שחובותיהם אינם מבוטחים. 

הרפורמה בהליך פשיטת רגל בישראל

ניתן לומר כי דיני פשיטת רגל כיום לאחר הרפורמה, שמים את הדגש על שיקומם של החייבים הפרטיים, הבראתם של חברות מתפקדות וצמצום של, הפערים שבין הנושים החזקים והקטנים, בסדרי ההחזר של החייבים לנושים. כיום ישנם מספר תנאים לפשיטת רגל ולהכרזה, על ההפטר מחובות ובראשם עמידה בתוכנית התשלומים, שנקבעה והחזרת כל הסכום, בהתאם לתוכנית בתוך 4 שנים. על מנת להיות זכאים להליך, החייבים צריכים, לעמוד בתנאי של תום לב. חוסר תום לב יכול לפסול את ההשתתפות של החייב בהליך ולבטל את זכאותו למחיקת חובותיו. 

שינויים מושגיים

כידוע לכל משרד עו"ד פשיטת רגל כגון זה של, עורכת דין קארין ישראל שבאתר משרדה, אתם קוראים מאמר זה, החוק החדש של דיני פשיטת רגל לא רק החליף את המונח הישן, של פשיטת רגל לחדלות פירעון ושיקום כלכלי, הוא אף שינה מגוון מונחים רלוונטיים נוספים. לדוגמא המונח, צו לפתיחת הליכים החליף את המונח הישן, צו כינוס נכסים. כונס הנכסים הרשמי הפך להיות כיום, הממונה על חדלות פירעון והמנהל המיוחד מעתה מכונה, הנאמן. 

ייעוץ וליווי בנוגע לנושא של תנאים לפשיטת רגל

מלבד השינויים בהגדרות תנאים לפשיטת רגל ובמנגנונים השונים, החוק החדש שם את הדגש, על שיקום מהיר ויציאה לחיים חדשים, ללא חובות במהירות ככל שניתן. ניתן לומר שהרפורמה מדגישה, את המחויבות הסוציאלית לשיקומו של הפרט, על פני זכויות הקניין של הנושים, לעומת החוק הקודם. אם אתם מסובכים בחובות והדרך היחידה שלכם להחזיר חוב, הוא באמצעות יצירת חוב חדש והעמקת התסבוכת הכלכלית, יתכן ואתם עומדים בתנאים, להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. צרו קשר כאן באתר עם משרד עו"ד פשיטת רגל קארין ישראל לקביעת פגישה.

ליווי משפטי לגביית חובות דרך משרד עו"ד קארין ישראל​

בכדי לקבל ליווי משפטי מקצועי לגבייה מול בעל החוב, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לעורכת דין קארין ישראל הנחשבת לאחת מעורכות הדין המקצועיות ביותר ובעלת ניסיון רב שנים בתחום גביית חובות.

אשמח לעמוד לשירותכם, מלאו פרטיכם ואצור קשר בהקדם:

עורכת דין קארין ישראל

תחומי התמחות נוספים

גביית חובות לעסקים

ליווי וייצוג לקוחות בהליכי גביית חובות מחייבים
בבתי משפט והוצאה לפועל צ'קים חוזרים, מימוש שטר חוב, מימוש משכון,
חיוב המחאת זכות, חובות פתוחים, הפרת הסכמים ועוד.

הוצאה לפועל

- ייצוג זוכים פרטיים למימוש זכויותיהם בהוצאה לפועל
- ייצוג חייבים המתמודדים עם תיקי הוצל"פ : ביטול עיקולים והגבלות, פריסת חובות, ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיכוב יציאה מן הארץ ועוד.

חדלות פרעון (פשיטת רגל)

ליווי יחידים בהליכי חדלות פירעון
החל מהגשת בקשת עיכוב הליכים בטרם כניסה להליך
ועד לקבלת מתן הפטר חלוט המאפשר יציאה לחיים חדשים נטולי חובות.

הסדרי חוב / מחיקת חובות

מומחיות בסגירת חובות ע"י הסדרי חוב ו/או מחיקת החובות ללא הליכי חדלות פירעון ולא הטלת מגבלות.
הליך מהיר ומזורז בדרך לחיים חדשים נטולי חובות.

כינוס נכסים

תפיסת נכסים (מקרקעין, רכב או נכס אחר) ושליטה בהם
לצורך מימושם או מכירתם.

פינוי מקרקעין

- ליווי וייצוג תובעים בהליכי פינוי מושכר
- ייצוג בתיקי פינוי מקרקעין (שאינם מושכר)

לקוחות ממליצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
טקסט טקסט
טקסט טקסט

זקוקים
לייעוץ משפטי?

אני כאן עבורכם,
חייגו 03-7700986

או מלאו פרטיכם
ואצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן